WOŚP 2019

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

WOŚP 2019

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Sty 2019 17:15

Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Re: WOŚP 2019

Postprzez meszuzel » 13 Sty 2019 17:39

Ale w jakim sensie?
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Sty 2019 17:51

miało pójść ponownie w tym roku :oops:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez meszuzel » 13 Sty 2019 17:52

O to należałoby zapytać wordlorda.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez julk1 » 13 Sty 2019 23:28

el-dziubek mówisz o tych żetonach miedzianych i 'srebrnych' wybijanych przez "kowala" na miejscu od 5 zł?
Ja dodatkowo 5 km się przebiegłem...
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez ala19831 » 13 Sty 2019 23:33

Jak to możliwe, że chłopaczek rani prezydenta Gdańska na scenie, a potem z minute lata z mikrofonem, a ochrona go prosi by się poddał.
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez mk123 » 13 Sty 2019 23:43

8zł/h i zaświadczenie o niepełnosprawności

Jeśli gościu nie był psychiczny to jestem ciekawy co go do tego skłoniło
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 14 Sty 2019 08:34

ala19831 napisał:Jak to możliwe, że chłopaczek rani prezydenta Gdańska na scenie, a potem z minute lata z mikrofonem, a ochrona go prosi by się poddał.

Finał Wośp to impreza pokojowa i oparta na wolontariacie, a nie typowa impreza masowa z profesjonalną ochroną, to wiele tłumaczy. Nic nie tlumaczy za to szczucia a wośp... którego efektem mógł być ten atak. Przecież w końcu jest przyzwolenie które idzie z góry :roll:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez meszuzel » 14 Sty 2019 09:53

To czy oparta na wolontariacie czy nie, to gromadzi dużo osób i odpowiednia ochrona powinna być. Poza tym koles latał po scenie z nożem i nie minutę :) więc czas związany z obezwładnieniem plus zaskoczenie chwile potrwało.

Tak czy inaczej powinien dostać dożywocie bez możliwości ubiegania się o skrócenie kary.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 14 Sty 2019 10:29

I z tego co mówią organizatorzy, to była, ale niestety skierowana głównie na uczestników bawiących sie na placu. Nie wpadli na to, ze ktoś zaatakuje na scenie - i to jest niestety spore niedopatrzenie...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez tonyxxl » 14 Sty 2019 12:18

Nie popadajmy w paranoje, zaraz trzeba wojsko wołać z ostra na każdym rogu bo jakiś koncercik się odbywa. Debile się zdarzają i nie ma na nich siły. Trzeba być czujnym a i tak wszystkiego nie przewidzisz. Życie.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez Bumer » 14 Sty 2019 21:41

Grzegorz_Wroclaw napisał:
Finał Wośp to impreza pokojowa i oparta na wolontariacie, a nie typowa impreza masowa z profesjonalną ochroną, to wiele tłumaczy. Nic nie tlumaczy za to szczucia a wośp... którego efektem mógł być ten atak. Przecież w końcu jest przyzwolenie które idzie z góry :roll:

Niestety nie ma znaczenia czy to finał orkiestry czy inny koncert. Wg, ustawy należy ją odpowiednio zabezpieczyć. W tym przypadku nie było to wydarzenie zgłoszone jako impreza masowa. A to oznacza, że liczba wymaganych ochroniarzy jest mniejsza. Przy takim wydarzeniu należało się spodziewać, że ludzi może trochę przybyć.
Against Modern Football

"My nie jesteśmy politykami i w ramach obrony wizerunku nie będziemy odsuwać się od osób, które znamy wiele lat i które zrobiły wiele dla środowiska kibicowskiego. I nie obchodzi nas to, co kto robi poza stadionem. Jeśli ktoś wybiera wizerunek, a nie kolegę, to niech się trzyma z daleka od nas, bo my reprezentujemy inne wartości i zawsze tak będzie".
Bumer

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 14 Sty 2019 21:50

Jak to od wieków mówią „mądry Polak po szkodzie” - nic się nie zmienia...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez tonyxxl » 14 Sty 2019 23:11

Grzegorz_Wroclaw napisał:Jak to od wieków mówią „mądry Polak po szkodzie” - nic się nie zmienia...

Takie incydenty mają miejsce na całym świecie od zawsze. W Polsce wyjątkowo rzadko. Wszystkiego nie przewidzisz.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez platinum » 15 Sty 2019 00:41

tonyxxl napisał:
Grzegorz_Wroclaw napisał:Jak to od wieków mówią „mądry Polak po szkodzie” - nic się nie zmienia...

Takie incydenty mają miejsce na całym świecie od zawsze. W Polsce wyjątkowo rzadko. Wszystkiego nie przewidzisz.

Rzadko się z tonymxxl zgadzam, ale tutaj wyjścia nie mam. Na szaleńca z nożem to co poradzisz?
Właśnie podano, że koleś w więzieniu był leczony w psychiatryku. Przed szaleńcem może ochronić ochrona osobista, z urzędu przysługująca najważniejszym osobom w państwie. Prezydent żadnego miasta, nawet Poznana, Gdańska, Warszawy nei ma uprawnień do ochrony osobiste. Może sobie sam za nią zapłacić, może zapłacić za to budżet samorządowy.

Przypomne, że w sierpniu 2015 roku, "szaleniec" zabił siekierą 10-letnie dziecko, w centurm miasta, przy sklepie.
https://gazetawroclawska.pl/zabil-dziewczynke-siekiera-wyrok-nieslychana-zbrodnia-dozywocie/ar/10751256
Szum był, ale dużo mniejszy, bo to było "tylko" niewinne dziecko, a nie lokalny VIP, czy tez VIP ogólnopolski.
"szaleniec" bo prezz sąd został uznany za w pelni poczytalnego. Jeżeli wpełni poczytalny potrafi zabić w biały dzień w centurm miasta siekierą 10 letnie dziecko, to do czego jest zdolny człowiek leczony psychiatrycznie?
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez julk1 » 15 Sty 2019 01:19

A skąd wiecie, ze to był psychicznie chory? Bo w tv tak mówią? :lol:
Nie wiem czy on był "psychiczny" czy nie. Ale z przekazów TVP wynika, że był "psychiczny" i że za organizację ochrony odpowiada WOSP i osoba, która podpisała umowę czyli prezydent Gdańska. Czyli wszystkiemu winien psychol i Adamowicz... Taka będzie narracja w TVP przez najbliższe dni czy tygodnie. A jak potem okaże się, że to nie prawda, to nieważne. Ważne, aby teraz poszedł określony przekaz.
Strasznie szybko TVP feruje wyroku...
Ps. A gdzie się podział ten dzielny komisarz TVP niejaki Sitek, który przy każdej okazji atakował Adamowicza? A jak kto nie wie, kto to Sitek, to napisze, ze to niby dziennikarz, który przy każdej okazji domagał się wywiadu, nawet jak prezydent Adamowicz składał kwiaty pod pomnikiem czy brał udział w jakiejś uroczystości. A tezy wrogości i złośliwości miał zakodowane w pytaniach. To ten sam Sitek, który podobno jechał pijany w pociągu, awanturował się i zwalniał załogę pociągu i interweniujących policjantów (sprawa jakoś nie ma dalszego końca...)
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez lary79 » 15 Sty 2019 07:54

Jeszcze jeden drobny szczegół- skąd gość miał identyfikator dla mediów który uprawiał to do wejścia na scenę praktycznie bez kontroli???
lary79

Postprzez el-dziubek » 15 Sty 2019 08:03

Ukradł lub podrobił? W ciemności i przy takiej liczbie ludzi mógł zawiesić na szyi cokolwiek. Raczej nikt nie wczytuje się w to co ludzie noszą na smyczach na szyi. Wystarczy sam fakt, że coś jest. Skoro napadał wcześniej na banki, to taki papierek nie był problemem
el-dziubek

Postprzez platinum » 15 Sty 2019 09:07

julk1 napisał:A skąd wiecie, ze to był psychicznie chory? Bo w tv tak mówią? :lol:

Bo taka jest informacja w dokumentacji służby więziennictwa.
Impreza nie została zgłoszona jako masowa, więc za bezpieczeńśtwo na tej imprezie odpowiadał organizator i tylko organizator. Wsparica policji nie było, bo ono dotyczy tylko wyłącznie imprez masowych.
Nie wiem kto był organizatorem tej imprezy, ale wcale nie wykluczone, że organizatorowi zostaną postawione zarzuty karne.

Pamiętacie sprzed kilku lat sprawe z Krakowa, jak to stutendka wysłała do kilkunastu znajomych zaproszenie via Facebook by przyszli na ognisko na Zakrzówek (byłe kamieniołomy, wypełnione obecnie wodą)? Znajomy przeslali do znajomych znajomych. W efekcie przyszło ponad sto osób. Bawili się w nocy, palili ognisko, pili alkohol ktoś spadł ze skały i chyba się utopił. Na pewno się zabił. Pannie stawiali zarzuty karne! Bo sumaryczna liczna osób przekraczała próg liczności dla imprezy masowej.

Co do identyfikatora: są Identyfikatory i identyfikatory. <ałą karteczke wsuniętą w kawałek plastyku z agrafką banalnie podrobisz.
Duży, kolorowy, laminowany identyfikator, z hologramem, fotką, imieniem i nazwiskiem i unikalnym numerem - tego łatwo nie podrobisz, a dodatkowo taki identyfikator pozwala w miarę precyzyjnie zidentyfikować osobę, która wchodzi (niemal jak z dokumentu tożsamości). Znowu- nei wiemy (przynajmnie ja nie wiem) jakiego rodzaju to były identyfikatory
Kolejna rzecz - sposób dystrybucji identyfikatorów

To naturalne, że jak ginie (czy nawet jak jest ranny) człowiek to wchodzi prokurator i stawia trudne pytania. A media to relacjonuja. Był organizator imprezy, to teraz będzie maglowany przez prokuratora. Czy beknie za to czy nie to już kwestia oceny styuacji, przepisów, zebranych dowodów. Przecież tam mogło zginąć kilka dodatkowych osób. Zanim ta sprawna ochrona zatrzymała człowieka, to on sobie jeszcze ponad minutę działał na scenie.
Co proponujeszw zamian? Nic nie mówić o przyczynach? Stawianei pytań, i wątpliwości to nie ferrowanie wyroków.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez mk123 » 15 Sty 2019 09:19

U helmutów też nikt się nie spodziewał, że ciężarówka w ludzi wjedzie. Winna jest tylko jedna osoba. Sprawca.
Awatar użytkownika
mk123

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: agentj23 oraz 1 gość