Jesteś nowy na forum ? Przywitaj się !

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Jesteś nowy na forum ? Przywitaj się !

Postprzez Ziemniok » 28 Sie 2007 13:52

Witam :)

Startujemy z nowym forum numizmatcznym, tworzymy nową społeczność, dlatego dobrze by było gdybyśmy się choć trochę poznali.

Mam na imię Krzysiek, jestem moderatorem tego forum, interesuje się oczywiście numizmatyką, motoryzacją, akwarystyką morską, informatyką.
Uprawiam hokej na lodzie i kulturystykę :)

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Ziemniok, 29 Sie 2007 07:01, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Ziemniok

Miejscowość: Katowice

Postprzez Szczepans » 28 Sie 2007 17:40

Witam
Ja się nazywam Szczepan. :) i za kilkanaście dni zamierzam zawiesić swoją pasję na 9 miesięcy :) Gdyż mam Mature :/ i chcę dobrze ją napisać aby w przyszłości móc sprawniej poszerzać kolekcję:)

Zainteresowania to głównie ekonomia:)
To że jestem uczniem liceum to napiszę że ulubionym przedmiotem moim jest matematyka :)
Zamierzam iść na SGH :)
Image
Szczepans

Postprzez nabializm » 28 Sie 2007 19:21

Witajcie :)
Przedstawiać to się chyba nie muszę :lol: Znacie mnie z różnych numizmatycznych forum. :lol: :lol: :lol:
Niech się to forum rozwija poszerza naucza.
Awatar użytkownika
nabializm

Postprzez Dariusz » 28 Sie 2007 19:32

Witam wszystkich pasjonatów,
jestem również zafascynowany numizmatyką od prawie 25 lat zaraził mnie mój dziadek i tak już zostało.
Poza numizmatyką uwielbiam drugą swoją pasję nurkowanie - zostałem już nawet Divemasterem w organizacji PADI.
A w wolnych chwilach pomiędzy nurkowaniami i monetami doglądam swojego pięknego słonowodnego i prawie 1 tys litrowego akwarium.
Te klika pasji pochłania mnie prawie całkowicie.
Do tego dwójka dzieci i żona i nie mam już czasu dla siebie :-):-)
Polecam stronę:
Dariusz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez bbladek » 28 Sie 2007 20:52

A ja jestem Bartek - pewnie kilka osób mnie już zna z innych for.

Monety zawsze mnie otaczały - dziadek, tata - od zawsze mnie to interesowało ale do 15 roku życie ojciec nie pozwalał mi niczego dotykać :)

Pasja obudziła się w 2004 roku - zacząłem kupować monety III RP włącznie z NG. Aby dać ujście mojej niepohamowanej pasji w 2005 roku stworzyłem portal www.katalogmonet.pl. Moja pasja zaczęła dojrzewać - ograniczyłem zbieranie "świecidełek" i skupiłem się na II RP.

Na starszych monetach się nie znam więc ich nie tykam ale jak tylko uda mi się zebrać w całości II RP to "cofnę sie w czasie".

Obecnie mam zarówno monety III RP - sreberka, złotka jak i NG - pozostałość z która niebawem się rozstanę ale głownie skupiłem sie na pięknych stanach monet II Rp - zbieranie zajmie mi pewnie dużo czasu bo ich ceny są bardzo wysokie ale piękny stan gwarantuje olbrzymia satysfakcję ich posiadania.

No to tyle - miało być krótko a popłynąłem :)
Awatar użytkownika
bbladek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Pirek7 » 28 Sie 2007 21:50

Witajcie.
Mnie pewnie też kojarzycie z innych for numizmatycznych, także nie muszę się zbytnio przedstawiać. Ale dla przypomnienia dodam, że jestem Piotrek numizmatyką interesuję się od 5 lat i zbieram II RP PRL oraz ostatnio zaczynam lizać antyk ;)

Pozdrawiam serdecznie
Pirek7
Awatar użytkownika
Pirek7

Postprzez boryba » 28 Sie 2007 22:14

Witam serdecznie.
Nazywam się Bartek i po wakacjach rozpoczynam kolejny rok medycyny.
Numizmatyką interesuję się od 2 lat, ale teraz to mnie już złapało na maxa. Interesuję się Polską i jej obszarami od XIX do XX wieku, a ze współczesnych monet oprócz Polski to Białoruś, Ukraina no i Euro. Pozdrawiam serdecznie i liczę na wiele ciekawych dyskusji
boryba

Miejscowość: Sanok / Lublin

Postprzez Siwypl » 31 Sie 2007 17:39

Witam na nowym forum .Widać tu ludzi z innych for ja nieraz pisałem na e-numizmatyce.Ciekawe jak to z czasem będzie, następna strona do codziennej prasy dodana. Pozdrawiam Siwypl :wink:
Awatar użytkownika
Siwypl

Miejscowość: Wawa

Postprzez Marek_g » 01 Wrz 2007 21:59

Witam,
może niektórzy mnie kojarzą z innego forum, no ale...
Mam na imię Marek, zainteresowania różne, głównie to numizmatyka, motoryzacja, informatyka oraz zegarki.
Zbieram głównie Polskie monety: ze współczesnych sreberka a ze starszych to kompletuję kolekcję monet Polskie z okresu międzywojennego. Posiadam też trochę innej zbieraniny.
Numizmatykę traktuję zarówno jako hobby( monety okresu międzywojnia ) oraz jako inwestycję ( współczesne sreberka ).
A więc witam w gronie numizmatyków - niech nam rosną kolekcję!
Marek_g

Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez romek-r » 05 Wrz 2007 15:29

Witam koledzy.
Mam na imię Romek , (mieszkam blisko Niemiec , to taka szarada)
Zainteresowania , numizmatyka i inwestycje w miarę swoich możliwości.
Konto na allegro romek-r . a więc forum TO nie będzie dla mnie słupem reklamowym.
Zapewne jeszcze wiele się dowiem , ale tym co już wiem mogę sie podzielić.
Pozdrawiam wszystkich zafascynowanych numizmatyką.
Pozdrawiam.
romek-r
Awatar użytkownika
romek-r

Postprzez monetek » 09 Wrz 2007 16:53

Witam,
mam na imię Piotrek. Przede wszystkim interesuję się ekonomią którą studiuję.A poza tym motoryzacja, giełda i przedsiębiorczość.
W numizmatyce stawiam pierwsze kroki, tak jak pewnie wielu z Was posiadam w domu monety obiegowe z okresu lat 1980-1990. Na początek zaczynam kolekcjonować debiuty głownie monety srebrne i resztę monet kolekcjonerskich po 1990 roku. Z biegiem jak będę zdobywał wiedze być może zainteresuje się też monetami z innych okresów. Nastawiam się na kolekcjonowanie i inwestowanie a nie spekulację. Życzę wszystkim pokaźnych zbiorów, ależ te monetki cieszą oczy :wink:
Pozdrawiam
monetek

Postprzez Select » 10 Wrz 2007 19:32

Witam

Mam na imię Łukasz a numizmatyką zainteresowałem sie już ok 10 lat temu, jednak przygoda ta zakończyła sie tak szybko jak i zaczęła - pozostałością po niej i impulsem do powrotu jest półtorak Zygmunta III Wazy :P
Teraz przebywam w UK(mam nadzieje ze już niedługo) a po powrocie mam zamiar skompletować kolekcje sreberek Francji.

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Select

Miejscowość: Ostrowiec-Southampton

Postprzez Idefix » 19 Wrz 2007 18:40

Witam kolegów,
Mam na imię Paweł, a moje zainteresowania to numizmatyka, alpinizm i muzyka rockowa. Na forum jestem od niedawna, ale mam nadzieje ze zostanę długo :lol:
Serdecznie was wszystkich pozdrawiam i zapraszam do otwierania nowych tematów i tworzenia kolejnych listów.
Idefix
Idefix

Postprzez olesia » 22 Wrz 2007 10:35

Cześć :)
Mam na imię Radek .... , a "olesia" - to na cześć mojej córki, która jest największą pasją mojego życia - już od 8 lat! ... Nie, nie zaraz po numizmatyce :) Tą interesuję się dopiero od 2 lat, choć tak naprawdę dopiero od stycznia tego roku zacząłem intensywnie powiększać swoją kolekcję i skupować "sreberka" okresu po denominacyjnego - no i trochę się już tego nazbierało. Poniekąd w celach inwestycyjnych, choć teraz już wiem na pewno, że bardzo ciężko będzie mi rozstać się z moja kolekcją :( dlatego niektóre z monet zbieram w 2 lub 3 egzemplarzach :)

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Radek
olesia

Miejscowość: Kościan/Wrocław/Szczecin

Postprzez Soundzik » 29 Wrz 2007 11:30

Siemka, nazywam się Eryk, i jak chyba wszyscy na tym forum interesuję się numizmatyką :P . Niestety interesuję się nią około 1,5 miesiąca więc jeszcze mało wiem. Liczę na pomoc z waszej strony :wink:

Aha jeszcze jedno: będę pisał dużo, nie martwcie się :P
SREBRO jest cieżkie
SREBRO jest ładne
SREBRO jest wartościowe
SREBRO jest DE BEST!!
Soundzik

Przywitanie

Postprzez QURYJ » 04 Paź 2007 12:35

Witam wszystkich,
nazywam się Waldek - zbieraniem monet zaraził mnie znajomy który pracował kiedyś ze mną w hucie. Po ponad 10 latach stwierdziłem że jest to coś wspaniałego móc przeglądać klasery np z 2zł. Szkoda że jest to męczące dla moich córek (9 i 3 latka), które wolą bajki niż monety. Ale nie dziwię się - chociaż fokę szarą przyjęły z dużym entuzjazmem - co najmniej jak bajkę z Barbie w roli głównej.
Początkujący numizmatyk
QURYJ

Miejscowość: KATOWICE

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości